ICW Middelstum: een vooruitblik

Middelstum zal aanstaande zondag op haar grondvesten trillen. Hahahahaha! Oh, nee, dat is eigenlijk helemaal geen leuke woordspeling. Thanks Markie. En Henkie. Assholes. Nou goed, terzake. Er zijn immers belangrijker zaken dan de verwoeste levens van duizenden gezinnen. De koers bijvoorbeeld. De ICW Middelstum dendert dit weekend namelijk weer als vanouds over een sneu industrieterrein en langs wat boerderijen.
Overigens denk ik altijd dat het “het ICW” is, maar dat klopt niet. Dit geheel terzijde.
“Middelstum” is de eerste in een lange rij ICW’s. Met een geheel eigen charme. Voor de ambiance hoef je het niet te doen. Voor het weer meestal ook niet. IJsregen en storm zijn geen uitzondering, zo halverwege maart. Het parcours ligt voor de helft onder de stront, op de andere helft ruik je een koekjesfabriek. In de laatste bocht staat altijd een vijftiger met een vlag. Als je ‘m kent weet je dat hij het complete peloton naar huis zou fietsen, als ‘ie tenminste nog zou mogen koersen van zichzelf. Die eigen charme? Dat is de combinatie van dit alles samen.
Overigens had Middelstum een paar jaar geleden bijna de “GP Andre Wilting”. Andre wordt nooit boos, toen wel. Daarom heet het nu gewoon weer “Middelstum”. Als eerbetoon aan Andre eigenlijk, maar laat het ‘m niet horen.
Een vooruitblik dan. Als kanshebbers voor de eindoverwinning bij de Amateurs is het verleidelijk om naar het podium van vorig jaar te kijken. Dat is dan mooi jammer, want daar heb je nu geen zak aan. Tim Weerkamp (eerste) wordt nu als nieuwbakken eliterenner ieder weekend naar de taffes gereden door mannen die de afgelopen jaren hun tijd niet hebben verklooid in een kano. Josbert de Vries (tweede) probeert al maandenlang een immense fietshelm te vinden. Sinds hij matige singer/songwriter-meuk produceert schijnt z’n rare hoedje niet meer af te willen namelijk. Berend Slagter (derde) is sinds de Drenthe200 amper buiten geweest, staat nogal pikkig en worstelt met de combinatie van familieman en wielrenner. Outsider, op z’n best.
Echte kanshebbers? Harko schijnt niet te starten, een mooie kans voor de rest van het sterrenensemble ZAES om eens te schitteren. Steverink, Terpstra, Hekman, Weinans, weten ik veel, ze zijn amper uit elkaar te houden. Grijze plakkers op dure fietsen. Cicli Basso dan. Steven Willemsen schijnt in grootste vorm te steken. De rest is ook aardig in orde, maar winnen is een ander paar mouwen. De Kannibaal? Anko Smilda is beter dan ooit. Vrijgezeller dan ooit ook. Lijkt z’n vruchten af te werpen in de training, maar als er een vrouw langs de kant staat moet ‘ie waarschijnlijk een schone broek aan en daar geeft men vast geen ronde vergoeding voor. TH? Misschien. Er won laatst een roeier in Annen. Die zal nu dus ook wel winnen. CSG? Tsjerk Rozema. Onthoudt die naam. Of Krol. Jezus. Emmen? Wie weet. Omega? Nee. Iemand anders? Vast.
Een ding is zeker: het is aankomend weekend weer koers. Echt koers. Niet zo’n laffe trainingsrit. Deze bloemen téllen in de kelder van het wielrennen!